Kim jestem?

Cześć, nazywam się Przemysław Stróżniak. Zajmuje się sieciami komputerowymi, infrastrukturą serwerową oraz bezpieczeństwem.

Od najmłodszych lat interesowałem się technologią, wszystkie zabawki rozbierałem na części, aby zaspokoić ciekawość. Można powiedzieć, że pierwsze doświadczenia z inżynierii wstecznej zdobywałem już na poziomie szkoły podstawowej. Mój pierwszy komputer dostałem w wieku 8 lat, nie był nowy, nie był najszybszy, ale pozwolił mi rozwijać zainteresowania związane ze światem informatyki.

Pierwszy poważny projekt zrealizowałem wraz z kolegą, ucząc się jeszcze w technikum. Wykonaliśmy modernizację sieci komputerowej w jednej ze szkół, do której wspólnie uczęszczaliśmy. Całość obejmowała instalację okablowania w budynku, dobór i konfigurację urządzeń aktywnych, a także zarządzanie wykonaną siecią komputerową.

Ukończyłem studia inżynierskie z Informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uważam, że warto rozwijać się wszechstronnie, więc jako kolejny etap mojej formalnej edukacji wybrałem studia magisterskie z Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Planowane ukończenie studiów magisterskich to wakacje 2021. Jeśli szukasz mojego CV to aktualną wersję, znajdziesz na moim profilu LinkedIn.

Poza sferą zawodową interesuje się motoryzacją i nowymi technologiami. Lubię naprawiać samochody, jeździć na rowerze, spacerować i czytać ciekawe książki.